Boj o byty v Brně

Najít bydlení v Brně je běh na dlouhou trať.

Ne snad proto, že by nabídka nemovitostí byla malá, právě naopak.

Denně se na stránkách realitních kanceláří objevuje několik nových inzerátů, ale stejně rychle jako se objevují, stejně rychle také mizí.

Výjimkou nejsou ani situace, kdy se vám podaří realitní kancelář kontaktovat a domluvit si termín prohlídky, ke které však už nedojde, jestliže nejste prvními zájemci. Většina hledajících se rozhoduje přímo na místě.

Pokud potřebují více času na rozhodnutí, tak mají většinou smůlu, protože z úst realitních makléřů uslyší, že klidně počkají, ale pokud přijde někdo, kdo jasně řekne, že má o byt zájem a ihned složí rezervační zálohu, tak byt prodají či pronajmou.

Je to pochopitelné. I když jsou ceny v Brně aktuálně velmi přemrštěné ve srovnání se zbytkem republiky, poptávka po bytech je veliká. Byty, které jsou v nabídce několik týdnů nebo dokonce měsíců mají většinou nějakou vadu. Jestliže i vy hledáte byt ke koupi nebo pronájmu, pak se připravte na to, že vás čeká mnoho hodin prosezených u počítače a nepočítané množství telefonátů.

Je sice možné kontaktovat makléře prostřednictvím e-mailu, ale ne vždy se vám také dostane odpovědi. Jestliže se dostanete na prohlídku bytu, který se vám podle fotek zamlouval, pak se předem klidně vybavte nějakou finanční částkou, abyste v případě potřeby mohli rovnou dát nějakou zálohu.

Výjimkou totiž nejsou ani situace, kdy je na prohlídce více uchazečů a vy se musíte rozhodnout právě v tom okamžiku. Pokud mají zájem oba, pak právě možnost dát zálohu ihned může být to, co vám zajistí bydlení.

Aktuální nabídku na prodej bytu Brno i pronájem bytu Brno můžete sledovat na stránkách eurobydleni. cz.

Jestliže si chcete srovnat ceny za byty v Brně a v Praze, pak se můžete podívat na tento odkaz www.eurobydleni.cz/byty/praha/prodej/.


Publikováno: 27. 02. 2017

Comments are closed.

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA