Foukaná izolace

Foukaná izolace

Foukaná  izolace z celulózových vláken

Uvažujete o zateplení podkroví, chaty nebo střechy v garáži? Chcete se vyhnout neprodyšnému polystyrenu a kousavé minerální vatě? Vyzkoušejte novinku – tepelnou a zvukovou izolaci z celulózových vláken – tzv. foukanou izolaci. Přestože jde v České republice o nepříliš známou alternativu stávajících izolací, rozhodně stojí za zvážení.

Co je to celulózová izolace?
Jedná se o izolaci, která je vyráběna z přírodního materiálu – drceného papíru. Aplikuje se foukáním na libovolné místo v konstrukci.

Jaké jsou výhody oproti běžným typům izolací?
Díky tomu, že se izolace fouká, je možné ji tak dostat do sebemenších koutů, rohů a lomů v konstrukci, stejně tak i na jinak nepřístupná místa. To znamená, že i ta sebemenší škvíra je perfektně vyplněná izolací. Od způsobu aplikace se odvíjí úspora materiálu – je spotřebováno přesně takové množství izolace, jaké je potřeba – odpadá jakýkoliv prořez materiálu. Celulózová izolace oproti např. minerální vlně nedráždí pokožku a dýchací ústrojí. Přestože jde o izolaci z papíru, díky speciálním přísadám je izolace nehořlavá a zcela ekologická. Díky svému přírodnímu složení skvěle reguluje vlhkost.  Nezanedbatelná je i časová úspora při provádění.

Kde všude se dá foukaná izolace použít?

Foukaná izolace se hodí pro všechny běžné i netradiční potřeby zateplení objektů. Především pro izolaci podkroví, předsazených stěn, plochých střech, dutých stropů, střech z příhradových vazníků apod.

Můžu si izolaci udělat svépomocí?

Vzhledem k tomu, že pro foukání izolace potřeba speciální stroj a vybavení, nelze ji realizovat svépomocí. Avšak není proto ani důvod. Časová náročnost je velice malá, tudíž úspora v práci by byla zanedbatelná. Navíc za provedenou práci poskytuje dodavatel záruku, kterou by svépomocný stavebník nedostal.

Jak probíhá samotná aplikace?

Provádění izolace je velice jednoduché. Menší nákladní auto přiveze stroj na foukání a materiál, který je lisován v pytlích. Do stoje je nasypávána izolace, která se proudem vzduchu v hadici dopraví až na místo. Odpadá tedy jakákoliv doprava materiálu uvnitř domu, už žádné skladování balíků vaty!

Jak dlouho trvá izolace jedné střechy?

Samozřejmě záleží na velikosti prostoru, který se má izolovat. Ale dá se říct, že zaizolovat běžné podkroví v rodinném domě pomocí foukané izolace netrvá déle než jeden den.

Jakou má tato izolace životnost?

Dá se říct, že životnost foukané celulózové izolace je srovnatelná se stávajícími izolacemi, spíše delší, protože životnost celulózy neovlivňuje kolísání teplot, které samozřejmě v podstřeší domů není v průběhu roku malé.

Kolik stojí 1m2?

Přijde na to, jaká má být tloušťka izolace. I mezi dodavateli jsou určité rozdíly v ceně – doporučujeme nechat si udělat nezávaznou kalkulaci pro konkrétní objekt. Tu Vám dodá každá seriózní firma, která se foukanými izolacemi zabývá. Záleží i na značce izolace, se kterou dodavatel pracuje. Řádově se cena bude pohybovat v rozpětí cca. 700 – 1000,- Kč za 1 m3. Tato cena je opravdu pouze orientační!

Jde o prověřený a osvědčený materiál?

Rozhodně ano. Výroba foukané celulózové izolace podléhá nejpřísnějším evropským kontrolám a splňuje, mnohdy i překračuje všechny požadované normy a parametry. Každý dodavatel jistě rád ukáže certifikaci k materiálu, se kterým pracuje. Jde o materiál, který je akceptován i v programu Zelná úsporám.


Publikováno: 30. 03. 2010

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA