Jak zvolit správný pilový pás

pilovy_pasPásové pily, které nacházejí využití jak u domácích kutilů, kteří čas od času pracují s kovy a potřebují tento materiál (či další tvrdé materiály) řezat, tak zejména u profesionálních firem, jejichž zaměstnanci je běžně používají při výkonu svého povolání.

Při výběru pásových pil je vhodné volit také kvalitní pilové pásy, jež jsou základem úspěchu.

Pásové pily je tak možné vidět mimo jiné třeba u zámečníků, automechaniků, elektrikářů či klempířů. Jedním ze základních komponentů pásových pil jsou pilové pásy . Volba vhodného pilového pásu by měla probíhat v několika krocích, z nichž ani jeden nelze opomenout.

Je třeba myslet na délku a šírku pásu

V první řadě musíme při výběru pilového pásu vzít v potaz jeho délku. Každá pásová pila má totiž ve své technické dokumentaci přesně uvedeno, jaká délka pilového pásu má být použita. V případě, že si nebudete vědět rady s tím, jak dlouhý pilový pás použít, pak se vždy raději poraďte s odborníky. Předejdete tak zbytečně vynaložené investici.

Pokud máme vybránu délku, pak je rovněž nutné zvolit i správnou šírku pilového pásu. V případě horizontálních pásových pil je šírka vždy pevně daná, u vertikálních pásových pil je možné použít různé rozsahy. Při nákupu pilového pásu mějme přitom na paměti, že čím je pás širší, tím je pevnější a stabilnější.

Jaké jsou řezné materiály u pilového pásu

V další fázi bychom neměli při výběru pilového pásu zapomenout na řezný materiál, kdy každý má jinou tvrdost a odolnost. Mezi nejčastější řezné materiály patří nástrojová ocel, tvrdokov či diamant. V neposlední řadě je důležité při výběru pásové pily, respektive pilového pásu, vědět, kolik má pás zubů, jaké mají tvary a rozvod. Existuje přitom několik variant.

Nyní již zhruba máte přehled o tom, na co je nutné myslet při výběru pilového pásu. Vždy je lepší se poradit s odborníky. Věříme, že Vám pásová pila s pilovým pásem, který si pečlivě zvolíte, bude dobře a dlouho sloužit. Řezání kovů a jiných tvrdých materiálů pak bude doslova hračkou.

www.karas.cz


Publikováno: 11. 02. 2011

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA