Kovový zahradní nábytek

Podobný konstrukcí, ale z jiného materiálu. Tak by se dal charakterizovat kovový zahradní nábytek.

Jde o alternativu plastu a dřevu, z nichž se zpravidla zahradní nábytek vyrábí.

Kov má oproti např. plastu své výhody, na které se blíže podíváme.

První modernější zahradní nábytek, který se začal v hojné míře používat na českých zahradách byl z plastu. Tento materiál byl v té době hodně populární a jiný nábytek určený pro venkovní použití se nevyráběl. Předností plastu byla jeho lehkost – která je ale na úkor pevnosti. Navíc plast není zrovna materiál, kterým bychom si chtěli „zdobit“ zahradu.

Jistě jste se už setkali s nábytkem, který byl vyroben celý z kovu – ať už v moderní podobě z lehké oceli, nebo kované, které se hodí spíše na chalupy a venkovské zahrady.

Kovový nábytek má kromě svých dobrých vlastností i jednu špatnou – je na dotek chladný a pocitově nepříliš příjemný. Což nevadí v horkých dnech, ale večer nebo v chladnějším období už je sezení na takové židli nepříjemné – cítíme, jak nás kov studí. Řešením mohou být např. polstrované sedáky, které lze koupit v mnoha barevných variantách, tak aby se hodily k vašemu nábytku.

K dostání je také nábytek z kovu opatřený výpletem buď z plastových vláken, anebo ratanu. Není to však kombinace, která by se vyskytovala příliš často.

Výhodou kovu
je jeho tvarová stálost, odolnost a v případě trubek i relativní lehkost. Není proto divu, že je na trhu i nábytek, který spojil tento materiál se dřevem. To je díky svým vlastnostem a přírodnímu původu velice oblíbené.

Výsledkem tak je zahradní nábytek, který má kovovou konstrukci (nejčastěji z nerezové oceli), ale sedáky jsou vyrobeny ze dřeva. Tato kombinace je ideální z pohledu životnosti – ocelová konstrukce je takřka nezničitelná, zvláště při použití nerezové oceli, zatímco dřevo dodává nábytku přírodní vzhled a dá se v případě potřeby snadno opravit nebo vyměnit.

Výhodou je především fakt, že takovýto nábytek je velice příjemný na používání – židle nestudí, není potřeba používat polstry apod.

Při výběru tohoto typu zahradního nábytku je dobré se zajímat o to, jaké dřevo bylo na výrobu použito. Někteří výrobci ve snaze ušetřit používají měkká dřeva jako např. smrk, který nemá zdaleka takovou životnost, jako dřevo tvrdé – akát, teak apod.

Dřevěné části nábytku se doporučuje pravidelně napouštět speciálním teakovým olejem, který je k dostání u většiny výrobců tohoto nábytku, nebo ve specializovaných obchodech – na internetu např. zde. Stejným způsobem se ošetřuje i teakový zahradní nábytek.

Kovový zahradní nábytek
se hodí spíše na zpevněný povrch – terasy, betonovou dlažbu, podlahová prkna apod. V trávě by se nohy nábytku propadaly do země – toto je potřeba mít při výběru na zřeteli.

Kombinace kovu a dřeva přináší novou módní vlnu do českých zahrad. Jde o esteticky zajímavý a neokoukaný nábytek, který se může stát ozdobou i Vaší zahrady.

Více informací a ceník kovového nábytku najdete na http://www.nabytek-zahradni.cz/lake-louise/.


Publikováno: 15. 06. 2011

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA