Míchám, mícháš, mícháme..

25315_medium_stavebni-michacka-mett-sm-165-s-380vMalta, lepidlo na obklady, beton na novou podlahu – to všechno jsou směsi, které se připravují z několika součástí, příp. se koupí hotové a mísí se s vodou.

Dříve se k míchání betonu používaly obyčejné hrábě a lopata – tyto časy jsou naštěstí už minulostí. Dnes nám skvěle poslouží stroje, které tuto namáhavou práci vykonají za nás.

Pro menší množství se dají s výhodou použít míchací metly, které se upnou do sklíčidla na obyčejné vrtačce. Ideální je tuto směs míchat v plastové kulaté nádobě – množství raději menší než větší, přece jen vrtačka nemá potřebný výkon a směs by mohla zůstat nerozmíchaná nebo hrudkovaná.

V nabídce firem vyrábějících stavební stroje jsou i tzv. míchadla, což je jakýsi mezistupeň mezi vrtačkovou metlou a klasickou stavební míchačkou. Jde o jednoúčelové stroje, mající různý výkon a počet metel. Uplatní se především tam, kde je požadavek na pravidelnou přípravu menšího množství směsi – lepidla, stěrky, barvy, speciální hmoty.. Počet otáček lze regulovat, stejně tak jako existuje různý tvar metel – je tak možné vybrat pro každý materiál tu nejvhodnější.

Nejznámějším míchacím strojem je pochopitelně klasická stavební míchačka na maltu. Ta se hodí všude, kde je potřeba získat větší množství materiálu – zejména jde o přípravu betonu nebo malty.

Existuje několik typů míchaček – od malých, které připraví najednou sotva jedny kolečka hmoty, až po velké bubnové, které jich připraví klidně deset najednou.

25315_medium_stavebni-michacka-mett-sm-165-s-380v

Stavební míchačka je poháněna samozřejmě elektřinou– menší typy mívají klasické 220 V napětí, silnější zpravidla 380 V. Na stavbě jsou vystavovány velkému namáhání a hrubému zacházení – proto pokud budete kupovat novou, sáhněte raději po kvalitním kusu, který něco vydrží a po skončení stavby jej můžete ještě za slušnou cenu prodat.


Publikováno: 31. 08. 2010

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA