Plastové okapy pro váš dům

Plastové okapy

plastove-okapy-medenePři stavbě domu jistě narazíta na otázku jaký typ okapů pro váš dům zvolit. V nabídce je dnes velká spousta okapových systémů od okapů měděných, přes okapy pozinkované a také okapy plastové které si získávají velkou oblibu u mnoha stavebníků. Plastové okapové systémy se vyrábí ze zušlechtěného PVC které je za pomocí přísad upraveno tak, aby bylo vhodné pro výrobu okapových systémů které odolávají vysokému zatížení povětrnostními vlivy.  Ceny plastových okapů jsou ve většině případů nižší nežli u okapů měděných nebo pozinkovaných a velkou výhodou je to, že plast nepodléhá korozi což zaručuje vysokou životnost okapů z plastu. Plastové okapy nachází využití jak při stavbě rodinných domů, tak i při stavbě průmyslových objektů. V následujícím článku vás seznámíme s výhodami plastových okapů.


Výhody plastových okapů

Mezi hlavní výhody plastových okapů patří jejich dlouhá životnost. Kvalitní plastové okapy při jejichž výrobě bylo použito kvalitního zušlechtěného PVC a kvalitních barevných pigmentů je životnost takovéhoto okapového systému opravdu vysoká a může se pohybovat řádově v desítkách let. Oproti klasickým plechovým odkapům odpadá u použití okapů plastových nutnost natírání a tím se samozřejmě ušetří i výdaje na barvy na okapy a případně také na cenu práce, nebo čas strávený s pracným natíráním okapových žlabů a celého okapového systému. Nespornou výhodou plastových okapů je také  to, že okapy z plastu nebývají terčem vandalismu tak často jako okapy měděné, na které se často zaměřují zloději kteří pak okapy prodávají za cenu mědi do sběren, čímž vzniká majiteli objektu velká škoda kterou je navíc potřeba okamžitě odstranit aby nedocházelo k poškození domu při deštích. Mezi výhody plastových okapů patří take jejich nízká váha a snadná montáž, která je jednodušší nežli u kontáže okapů kovových.

Okapy z plastu

U kvalitních, značkových okapů z plastu udávají jejich výrobci a prodejci životnost až padesát let na celý okapový systém. Výrobci plastových okapových žlabů a svodů poskytují na své plastové okapové systémy běžně záruku až deset let. Plastové okapové žlaby se vyrábí v mnoha barevných variacích jeichž stálobarevnost je zaručena ochranným UV filtrem který chrání barvu okapu před slunečním zářením a povětrnostními vlivy. Plastové okapy rovněž skvěle odolávají mrazům a nejsou tak náchylné na popraskání při silných mrazech v zimních měsících. Výrobci plastových okapů dodávají na trh okapy v barvách které jsou nejčastěji používané při výrobě střešních krytin což umožňuje skvěle barevně sladit okapový systém se zbytkem stavby. Při výběru a rozhodování zdali zvolit okapový systém z plastu nebo jiného materiálu vám možná pomůže i cena plastových okapů která bývá standartně nižší nežli u okapů měděných nebo u okapů hliníkových.Publikováno: 27. 12. 2009

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA