Rekonstrukce bytů

rekonstrukceKaždý byt, ať už starý nebo nový, jednoho dne přestane svým obyvatelům poskytovat pohodlí a komfort, který skýtal na začátku.

S tím, jak roste životní úroveň lidí, rostou i požadavky na kvalitní a funkční bydlení.  Většina obyvatel ČR žije v bytech, ať už panelových, cihlových, činžovních či jiných.

U starších bytů je časem nevyhnutelná jejich rekonstrukce. Pokud už ne celková, tak alespoň rekonstrukce bytového jádra. Tato otázka je aktuální především v panelových domech, kde je koupelna tvořena umakartovými deskami. Ty nejenže nevypadají dobře, ale nemají téměř žádné zvukově-izolační schopnosti, o jejich údržbě nemluvě.

Taková rekonstrukce obnáší vybourání umakartových dílců, a demontáž veškerého zařízení, jako je vana, umyvadlo apod. Následně se vyzdí nové jádro většinou z pórobetonových tvárnic, které mají hned několik výhod. Jednak se s nimi velice dobře a rychle pracuje, ale nemají ani velkou hmotnost, to znamená, že nezatěžují konstrukci stropu v nižším podlaží.

Po provedení veškerých instalací se na pórobeton nalepí obklady a připojí se zařízení koupelny. I taková paneláková koupelna pak může být stejně kvalitní a funkční, jako jiné velké koupelny.

podkroviV posledních letech jsou velice moderní půdní vestavby. Půdy, dříve využívané coby sušárny prádla nebo skladiště nepotřebných věcí, se mohou v rukách schopného architekta a kvalitní stavební firmy proměnit v netradiční a originální bydlení.

K přeměně staré půdy v nový byt je ale potřeba dost času a v neposlední řadě i peněz. Rozhodně neplatí, že každá půda je pro vestavbu vhodná. Předně je nutné stanovisko statika, který posoudí, zda vůbec bude možné obytné podkroví vystavět.

Původní stropy samozřejmě nebyly navrhovány na stálé zatížení lidmi a nábytkem. Většinou je tak nutné únosnost stropu zvýšit, což se provádí různými způsoby. Samozřejmě je potřeba zkontrolovat i stav krovu a střešní krytiny, navrhnout rozmístění a počet střešních oken apod.

V podkroví se jako stavební materiál nejlépe osvědčil sádrokarton, díky své nízké hmotnosti a relativně snadné a suché výstavbě.

Výstavba podkroví zahrnuje spoustu odborných prací, stojí tak za to uvážit, zda se nevyplatí svěřit kompletní realizaci odborné stavební firmě, která může zajistit i související práce.


Publikováno: 08. 10. 2010

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA