Stavební spoření s liškou

Pokud uvažujete o vlastním bydlení, koupi investiční nemovitosti, rekreační chaty, anebo si chcete jen výhodně spořit vaše peníze, mohlo by vás zajímat stavební spoření s liškou.

Přestože okolo stavebního spoření je v poslední době mnoho otazníků, pozornost si určitě zaslouží. Proč? Na to se podíváme v tomto článku.

Obliba stavebního spoření dříve spočívala hlavně ve státní podpoře, která činila až 3000,- Kč / ročně. Tato podpora však byla vládou snížena na polovinu, tj. max. 1500,- Kč. V tu dobu se tak začaly množit dotazy, zda se spořit tímto způsobem pořád ještě vyplatí.

Stavební spoření je potřeba vnímat jako konzervativní nástroj pro spoření, který nejenom díky státní podpoře dokáže nabídnout vyšší výnos než např. vkladové a spořící účty u bank. Navíc svým klientům stavební spořitelna nabízí možnost získat velice výhodný úvěr na bydlení, aktuálně se sazbou 3,7 % ročně.

Jako příklad dopadu reformy na roční výnos si uveďme modelový výpočet na tomto obrázku:

Spoření s liškou je velice výhodné zejména pro ty, kdo uvažují o tom čerpat úvěr na bydlení. Nabízí hned několik výhod, jako např. neměnná úroková sazba po celou dobu splácení úvěru, zdarma zpracování žádosti o úvěr nebo možnost úvěr kdykoliv a bez sankce předčasně splatit.

Pokud klient ještě nesplňuje podmínky pro čerpání řádného úvěru, je možné požádat o tzv. překlenovací úvěr. Hodí se zejména pro ty, kteří potřebují své bydlení řešit okamžitě a nemají k dispozici dostatek volných prostředků

Synonymem stavebního spoření se v Česku stala liška.

Českomoravská stavební spořitelna je jednou z největších stavebních spořitelen v ČR a jako taková je schopna svým klientům nabídnout nejenom široké portfolio služeb, ale hlavně stabilní zázemí a kvalitní služby finančních poradců po celé republice.

Více informací o stavebním spoření s liškou najdete na www.cmss.cz.


Publikováno: 15. 04. 2011

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA