Výhody zásuvných regálů

Existují v podstatě dva základní druhy regálů, pokud se bavíme o rozdělení podle konstrukce. Je to regál šroubovaný, a druhým typem je bezšroubový regál, tedy zásuvný. Oboje má svoje výhody i nevýhody.

Podívejme se pozorněji na typ druhý, tedy regál zásuvný. Jaké jsou výhody zásuvných regálů, a proč hravě překonají i své zdánlivé nevýhody? A proč si tedy vlastně vybrat právě zásuvný regál?

Začněme u toho nejzákladnějšího, a to je způsob konstrukce. Zatímco “konkurenční” šroubovaný regál je postaven na systému čtyř nosných nohou s otvory pro šrouby, do kterých se upevňují nosné desky, zásuvné regály jdou jiným směrem.

Konstrukce se skládá ze dvou bočních nosných dílů. V těchto bočnicích jsou umístěny malé háčky nebo jiné úchyty, do kterých se umisťují – zasouvají – nosné police. Co je výhodou takového řešení asi napadne každého, kdo se nad tím trochu zamyslí. Ano, je to čas. Postavit dvě bočnice a mezi ně pouze zasouvat desky zabere mnohem méně času, než je zdlouhavě šroubovat.

Nosností i kvalitou zpracování jsou na tom obě řešení srovnatelně, a proto lze za hlavní výhodu zásuvných regálů považovat právě rychlou montáž. To oceníte zejména v případě, kdy potřebujete sklad vybavit větším počtem regálů a nechcete čas ztrácet jejich zdlouhavou montáží.

Pravda, zásuvné regály mají také jednu nevýhodu v podobě ceny. Ta je u tohoto řešení o něco vyšší. Nicméně, pokud si to spočítáte, tak čas, který ušetříte při skládání, můžete smysluplně využít k výdělečné činnosti – tím pádem o něco vyšší cena tolik nebolí.


Publikováno: 13. 05. 2015

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA