Využití kvalitních pásových pil s bimetalovými pilovými pásy

V mnoha odvětvích průmyslu se pracuje s tvrdými materiály, jako jsou kov, plasty či dřevo. Při jeho zpracování se pak používají pásové pily.

Ty dokáží řezat tyto materiály s naprostou přesností, provedené řezy jsou pak dokonale hladké.

Pro práci s kovy či dřevem je však zapotřebí mít k dispozici opravdu kvalitní pásové pily. Ty vyrábí kupříkladu společnost Bomar.

Pásové pily se využívají v menších dílnách i velkých továrnách

Pásové pily Bomar mají dlouhou tradici. Stroje této značky se používají v mnoha továrnách. Menší ruční pásové pily se pak vyskytují i v menších průmyslových či domácích dílnách. Typickým prostředím, kde se pásové pily používají, jsou autodílny, truhlárny, ke svému výkonu práce je však potřebují třeba i další provozy.

Pro pásovou pilu potřebujeme kvalitní pilový pás

Ke kvalitní práci nestačí mít jen schopné a výkonné pásové pily, je zapotřebí investovat také do samotných pilových pásů, pomocí nichž jsou řezy na tvrdých materiálech prováděny. Zde je na místě říci, že mezi nejkvalitnější se řadí bimetalické pilové pásy Starret.

Bimetalové pilové pásy

K jejich výrobě je použito kvalitní tvrdé a zároveň křehké oceli, která je následně zpevňována pružinovými ocelovými pasy. Díky tomu jsou bimetalové pilové pásy Starret maximálně funkční, nedochází zde k přílišnému vylamování zubů či jinému poškození. Dá se tak říci, že oproti klasickým pilovým pásům jsou bimetalové pilové pásy Starret mnohem odolnější a zvyšuje se také jejich životnost.

Pakliže si do firmy pořizujeme pásové pily, pak rozhodně nezapomeňme také na tvrdé a přitom dostatečně křehké pilové pásy. Bimetalové pilové pásy jsou kvalitnější a méně náchylné na poškození i v případech, kdy dochází k jejich bočnímu namáhání. Využít se dají pro všechny známé typy pásových pil. Zajistí dokonale hladké a maximálně přesné řezy.


Publikováno: 09. 04. 2012

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA