Zahradní domky

Zahradní a chalupářská sezóna je v plném proudu a pokud patříte k těm, kdo každý rok přemýšlí, kam uložit zahradní sekačku, lopatu nebo jiné zahradní nářadí, věnujte pozornost dnešnímu článku.

Zaměříme se v něm na zahradní domky a vůbec další drobné stavby v zahradě.

Domky na nářadí
Patří do kategorie zahradních domků, které slouží zejména pro uskladnění nářadí na údržbu zahrady, sekačky, příp. dalších sezónně používaných věcí.

Nejsou určeny k obývání a tomu odpovídá jejich konstrukce z cca. 20 mm silných stěnových desek, které jsou pečlivě povrchově upraveny.

U větších nářaďových domků je možné mít i např. dvoukřídlé otevírací dveře, které značně usnadní skladování zejména větších věcí, jako jsou např. sekačky apod.

Víkendové chatky
Jsou sezónní menší stavby, které je možné používat ke krátkodobému rekreačnímu bydlení.

Stěny těchto chatek jsou vyrobeny z až 44 mm silných dřevěných desek, které zajišťují nejen dostatečnou stabilitu, ale i základní tepelnou izolaci.

Dveře a okna jsou opatřeny kvalitním kováním, díky kterým jdou snadno a bezpečně otevírat. Protože jde o sezónně využívané stavby, chatky také mají větrací mřížky, které zajišťují přirozenou výměnu vzduchu.

Pro maximální využití vnitřního prostoru přišel jeden výrobce s unikátním systémem Space Plus, díky kterému odpadá rohový spoj s přesahem, který zmenšuje vnitřní užitný prostor. Chata tak maximálně využívá nejenom prostor v ploše, ale i výšku k hřebenové lati.

Výsledkem velice prostorná chata, která na pozemku zabírá opravdu málo místa.

Altány
Pro víkendová posezení nebo coby ateliér – zahradní altány mohou sloužit jako obojí. Díky jejich půdorysu se skvěle hodí do jinak těžko využitelných rohů, čímž dokonale využijí dostupný prostor.

Na rozdíl od chatek jsou altány prosvětleny velkým množstvím oken a u prosklenými dveřmi. Pokud máte dostatek místa, je možné zvolit i altány se zabudovaným úložným prostorem se samostatným vchodem.

Všechny tyto zahradní stavby jsou dodávány v rozloženém stavu a jejich sestavení je velice jednoduché, aby jej zvládl téměř každý.

Vyrobeny jsou z kvalitního smrkového dřeva bez povrchové úpravy – tu si klient opatří dle svého výběru. Střešní krytinu tvoří v základní variantě pískovaná lepenka, za příplatek je možné zvolit kvalitní asfaltový střešní šindel.

Kompletní nabídku zahradních domků najdete zde.


Publikováno: 10. 05. 2011

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA