Zapomeňte na vatu, izolaci jednoduše nafoukejte

Vybavuje se vám při slově zateplení skelná vata a poškrábané ruce? Nic z toho nemusí být.

Dnešní technologie izolací jsou stále dál. Zajímavou možností, kterou zvolit pro zateplení je tzv. foukaná izolace.

O co jde?

Jak už z názvu vyplývá, jde o izolaci, která je aplikovaná na své místo foukáním. Jako izolační materiál se využívá většinou drcená celulóza, což je výběrový recyklovaný papír. Ten je drcen a chemicky upraven tak, aby byla zaručena jeho požární odolnost. Další variantou je drcená minerální vata, což je materiál, který se na zateplování běžně používá.

Výhody

Hlavní předností foukané izolace je její jednoduchá aplikace a dále časová a finanční úspora. Izolační hmota je dodávána v pytlích, odkud je strojně dopravována na místo uložení. Odpadá jak jakýkoli prořez, jak je to obvyklé u deskových izolací – kamenné vlny, polystyrenu apod. Spotřebuje se přesně takové množství, jaké je potřeba. Proto je foukaná izolace oblíbena i po finanční stránce.

Použití

Foukaná izolace nabízí široké uplatnění v celé řadě konstrukcí. Je s úspěchem používána jak při izolaci dřevostaveb a pasivních domů, tak i při rekonstrukcích. Velice oblíbená je při zateplování dutinových trámových stropů, kdy není nutné rozebírat záklop, ale izolace se do dutin jednoduše nafouká.

Jak na to

Na rozdíl od běžných izolací není možné foukanou aplikovat svépomocí. Pro její ukládání je potřeba speciální strojní vybavení, které drť pod tlakem fouká na místo. Rychlost práce je v porovnání s deskovými izolacemi nesrovnatelně vyšší, nehledě na pohodlí.

Foukanou izolací se zabývá stále více firem, doporučujeme je oslovit s žádostí o konkrétní nabídku. Při rozhodování neberte v potaz pouze cenu, ale i konkrétní materiál, který firma na izolaci používá.

Náš TIP: Foukaná izolace Čechura


Publikováno: 26. 02. 2013

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA