Zvažujete výměnu kotle? Víte, jaké máte možnosti?

Kotel na pevná palivaPokud se chystáte k výměně kotle, jistě Vás budou zajímat nějaké bližší informace.

Vybírat totiž lze nejen z osvědčených značek jako Viadrus či Vaillant, ale také z mnoha různých typů.

Láká Vás výměna starého kotle za nový? Potom máte hned několik možností. V oblasti kotlů si lze totiž v současné době vybrat z více kategorií. Problém je, že v každé domácnosti jsou jiné podmínky. Vždy je tedy nejlepší kontaktovat odborníka a poradit se s ním. Na tomto místě se nicméně podíváme alespoň na to, jaké máte možnosti. Samozřejmě se vyplatí investovat do kvalitních značek jako Vaillant nebo Viadrus, ale na výběr zůstává stále mnoho variant.

Stacionární a závěsné plynové kotle

Do kotelen se spíše hodí stacionární plynové kotle, zatímco plynové kotle závěsné využijete lépe v domácnosti. Mnohé z nich lze přitom naprogramovat a rovněž Vás potěší speciální funkcí rychlého ohřevu vody. Výrobci aktuálně dbají rovněž na design, takže jejich přítomnost rozhodně nebude „rušit“ vzhled interiéru, jak např. dokazuje nabídka plynových kotlů e-shopu Topenilevne.cz.

Elektrický kotel neboli eloktrokotel

Elektrické kotle mohou sloužit nejen k ohřevu vody, ale také jako zdroj tepla. Potěší Vás zřejmě též jejich menší rozměry, tichý provoz, ale zejména možnost ušetřit za energie. U elektrokotlů lze totiž využít levnější sazby za elektřinu, pochopitelně v závislosti na tarifu. Více o elektrických kotlech zde.Kotel Viadrus

Klasické kotle na tuhá paliva

Tradiční varianta topení. Kotle na tuhá paliva zůstávají ovšem i v současné době nadále velice oblíbené, a to díky poměrně nízkým cenám jednotlivých paliv jako dřeva, uhlí či peletek. Mezi kotly na tuhá paliva naleznete rovněž automatické kotle, jež jsou snadno ovladatelné a slouží k úspornému vytápění.

Kondenzační kotle

Kondenzační kotel Vás sice bude stát při pořízení více peněz, nicméně i tak se Vám může v dlouhodobém časovém horizontu vyplatit. Umožňuje totiž sníženou spotřebu paliva, a tím pádem je zároveň šetrný k životnímu prostředí. A to rozhodně není málo.


Publikováno: 30. 10. 2013

Komentáře

Vyhledávání
REKLAMA
REKLAMA
ODKAZY

Tradiční dřevěná eurookna v moderním provedení pro vás vyrábí Slavona.cz!
Palivové dřevo
Pohodlný zahradní nábytek na vaši zahradu.
Využijte nabídky Finep na prodej nových bytů v Praze a pořiďte si výhodně nové bydlení.
Všechny typy kvalitních vrtaček pro řemeslníky i domácí kutily naleznete na eshopu Rucni-naradi.cz.
Stínící sítě na plot od společnosti Plachty Štěpánik
Doporučujeme vnitřní horizontální žaluzie nenáročné na stavební připravenost!
Kvalitní hliníková okna Oknoplastik vynikají především špičkovým zpracováním s dlouholetou životností!

REKLAMA